Matěj Hochel

petr1hlubucek@gmail.com

Matěj Hochel

Matěj je fascinovaný objevováním vnitřních světů, které v sobě lidé nosí. Věří, že jejich zkoumání má nedocenitelnou hodnotu, protože nám umožňuje žít život odvážnější a plnější. Věří v sílu uvědomění a poznání toho, co se v nás děje – včetně vnitřních rozporů a strachů, ale i skrytých zdrojů a netušených energií. To nás dělá svobodnějšími v rozhodování o tom, kam chceme kráčet a s kým  chceme být. Věří v tvůrčí energii, která se skrývá v každém člověku a to dokonce i ve chvílích, kdy si nevěří či o sobě pochybuje…. Probuzení této síly vnímá jako poslání.

Má doktorát v oboru kognitivní psychologie a řadu výcviků zaměřených na koučování, dramatické techniky a procesově orientovanou psychoterapii. Zaměřuje se zejména na rozvoj týmů,  facilitaci a leadership.

Téma prezentace a workshopu

  • 1) Setkání s duší

    Proč moderní člověk postrádá kontakt s “duševnem” a co mu to vlastně chybí ?  Běžný Evropan bývá natolik pohlcený vnějším světem, případně i digitálním světem, že si za normálních okolností na svou duši ani nevzpomene. Tedy až do chvíle, než se objeví nějaké psychické problémy a na dveře zaťuká neuróza, deprese nebo “jen” pocit prázdnoty, který je v naších šířkách často převlékaný za tzv. krizi středního věku. 

  • 2) Cesta v kruhu

    Specifická, strukturovaná forma komunikace v týmu / skupině, když je potřeba prodiskutovat vážné téma. Jde o alternativu k typické volné diskuzi, ať již je facilitovaná či nikoliv.  Sdílení a způsob komunikace jsou inspirované indiánskými rituály i jinými způsoby kmenové komunikace.